Close
פרטי המשתמש
זהבה דודסון
זהבה
דודסון
052-2292854
פירוט הרצאות
הגלוי והנסתר בתויות המזון
החוק מחייב כי על כל אריזת מזון תודפס תווית מזון. התווית אמורה לפרט את רכיבי המזון השונים ואת היחסים שביניהם, וזאת במטרה להגביר את מודעות האדם ואת שליטתו בטיב האוכל שנכנס לפיו, ולשפר בכך את תזונתו ובריאותו. למרבית האירוניה, רבים מהצרכנים אינם טורחים כלל לקרוא את תוויות המזון. לחלקם פשוט לא איכפת, אך לרובם חסרה היכולת להבין את הרכיבים השונים והמשונים המופיעים על תווית המזון, את משמעותם מרחיקות הלכת לעתים, ובמיוחד את השלכותיהם הבריאותיות בטווחים הקצר והארוך. וזאת על אחת כמה וכמה כיום, כאשר התזונה אינה טבעית, ומתבססת ברובה על מזונות תעשיתיים מעובדים. מטרת ההרצאה לתת את הכלים לקריאה והבנה של המידע בתוויות המזון. זוהי הרצאת חובה לכל מי שבריאותו ובריאות משפחתו חשובים לו ורוצה לשדרג את תזונתם.
בריאות בעבודה, בריאות וספורט, תזונה ובישול בריא, משפחה
ארגונים, מחלקות ו/או צוותים בארגון, כנסים ואירועים, צוותי חינוך, משאבי אנוש, הורים, נשים, גמלאים, חוגי בית
תזונה כאנטי אייג׳ינג - לשמירת מראה עור וגוף צעירים
תדמיתו החיצונית של אדם היא כמראה פניו. כפועל יוצא מכך, מוצעים כיום שפע של ניתוחים פלסטיים, הזרקות בוטוקס וטיפולים קוסמטיים אחרים שונים ומשונים שמטרתם שיפור מראה עור הפנים. טיפולים יקרים אלו, שהסיכונים אורבים בצידם, מובילים אולי לתוצאה מקווה בטווח הקצר, אך אין בהם כדי למנוע את הזדקנותם, כדרך הטבע, ולעתים אף בקצב מואץ, של כל אברי הגוף... אנחנו נראים כמו מה שאנחנו אוכלים. תזונה בריאה ואורח חיים בריא מהווים דרך יעילה, זולה בהרבה ובטוחה להאטת הזדקנות עור הפנים בפרט והזדקנות אברי הגוף האחרים בכלל, ולהקנית הרגשה כללית של בריאות, חיוניות וחיות. ההרצאה שמה דגש על שיטת "מאכל" - מהות האכילה, איכות המזון, כמות המזון, לבריאות - על כל היבטיה, ובמיוחד על הסינרגיה בין מהות, איכות וכמות. השיטה פותחה לאור הצורך בהתאמת תזונה אישית לכל מטופל בהתאם למחלותיו, הסימפטומים שלו, רגישויותיו למזונות שונים והעדפותיו התזונתיות.
ארגונים, מחלקות ו/או צוותים בארגון, כנסים ואירועים, צוותי חינוך, משאבי אנוש, הורים, נשים, גמלאים, חוגי בית
אודות המרצה

יועצת תזונה, הרבליסטית, מטפלת בצמחי מרפא, פרחי באך וארומתרפיה.
מנהלת את קליניקת "בריאות" (סניפים: מיתר, רמת אביב וחיפה).
בוגרת המגמה לתזונה טבעית (מכללת רידמן)
מרכזת מתמטיקה ומורה (מקיף ע"ש ניומן, באר שבע)
.M.Sc  בהוראת המדעים (טכניון) 
.B.Sc בפיסיקה (טכניון)
 
נשואה, אם לשניים וסבתא לחמישה נכדים.
 
מפתחת שיטת מאכל (מהות האכילה - איכות המזון - כמות האוכל - לבריאות). העקרון המנחה הוא התאמה אישית של תזונה לכל מטופל בנפרד, בהתחשב במחלותיו, ובהתבסס על בדיקות דם ושתן, ועל בדיקה חדשנית לאי-סבילות למזונות.

בנוסף לפעילותי בתחום הטיפול האישי, אני מעבירה הרצאות במגוון תחומים לארגונים ומוסדות המבקשים להעשיר את הידע של העובדים והחברים בתחומי שמירת הבריאות, מודעות לגוף וניהול אורח חיים בריא.
מתעדכנת תדיר בספרות המקצועית בנושאי תזונה ואורח חיים בריא.
מנהלת ומרצה באופן קבוע במועדון בריאות מיתר. כותבת מאמרים באתר של Eatwell.
עובדת בשיתוף פעולה עם AML (אמריקאן מדיקל לבורטוריס), מעבדת הבדיקות הפרטיות הגדולה בישראל, ומרצה עבורם בנושא של אי-סבילות למזונות מסוג IgG.

מעל 12 שנות ניסיון
בין 100-250
עברית
Social Profiles
http://www.briutzahava.co.il
https://www.facebook.com/zahava.davidson1
Account Details
zahava.davidson@gmail.com